Vsako leto 6. oktobra poteka Svetovni dan cerebralne paralize. Gre za globalno kampanjo (worldcpday.org) ozaveščanja o cerebralni paralizi, katere namen je graditi podporo skupnosti ljudem s CP in povezovanje več kot 17 milijonov ljudi po svetu, ki živijo s tem stanjem, ter poteka v več kot 100 državah po vsem svetu.

V letošnjem šolskem letu se je tudi naša šola priključila k projektu Korak k Sončku, katerega temeljni cilj je udejanjanje pravic vseh otrok, da hodijo skupaj v šolo – »Eno šolo za vse«, hkrati pa ozaveščanje družbe o vključevanju.

V tem tednu smo tako z različnimi delavnicami obeležili Svetovni dan cerebralne paralize, 6. oktobra pa smo oblekli zelena oblačila in s tem podprli prizadevanja za enake pravice, dostopnost in enake možnosti vseh, ne glede na različne oviranosti.

Martina Gomzi