Projekt mednarodne izmenjave knjižnih kazalk ali Bookmark Exchange Project organizira Mednarodna zveza šolskih knjižnic in poteka že vrsto let kot uspešen način sodelovanja  šol po vsem svetu. Učenci izdelujejo knjižne kazalke in jih po navadni pošti pošljejo dodeljeni državi. Mladi bralci  s pomočjo šolskih knjižnic sklepajo nova prijateljstva po vsem svetu.

V letošnjem šolskem letu smo se v projekt prvič vključili tudi na Osnovni šoli Korena. V projektu sta sodelovala 4. in 5. razred. Učenci so izdelali zanimive  knjižne kazalke, ki smo jih izmenjali s šolo iz Madžarske. Madžarskim učencem smo poslali tudi pismo, v  katerem smo se na kratko predstavili, naši novi knjižni prijatelji pa so nam poslali voščilnico, v kateri so se nam zahvalili za sodelovanje.