Spoštovani starši.
Vlada RS je v spremembi odloka določila, da se lahko samotestirajo vsi učenci. To pomeni, da lahko od 1. novembra naprej, teste v lekarnah dobite brezplačno. Protokol samotestiranja je sledeč:
1. testirali bi se praviloma ob ponedeljkih in sredah (pred poukom).
2. Dobite lahko 10 testov na učenca na mesec.
3. Prostovoljno se samotestirajo učenci, ki niso preboleli COVID-19 in tisti, ki so preboleli COVID-19 in je od okužbe minilo več kot šest mesecev.
4. Vsak pozitivni test se mora potrdite s PCR.
5. Pogoj za samotestiranje na SARS-CoV-2 je, da se učenec počuti zdrav, brez znakov akutne okužbe dihal ali prebavil. V primeru bolezenskih znakov morate poklicati v ambulanto izbranega osebnega zdravnika, ki ga bo napotil v izolacijo in podal vsa nadaljnja navodila.
6. Ukrepanje v VIZ se prične po pozitivnem rezultatu potrditvenega testa s PCR metodo.
7. V primeru negativnega PCR testa učenec nadaljuje proces izobraževanja oziroma pouka.
Ali so do tega upravičeni predšolski otroci, vam žal ne znam povedati.
Prilagam celotni protokol samotestiranja: 13191_PROTOKOL_ucenci_samotestiranje_P.pdf (edus.si)
Kot je že vedno veljalo v šolo ali vrtec spadajo samo zdravi otroci. Hvala vsem, ker ste odgovorni.
Peter Lešnik, ravnatelj